адреса

Предмети

Дигитална библиотека

Празничне чаролије

Новогодишњи празници су права чаролија и магија. То је време даривања, љубави и радости. Сваки кутак наше школе сија од украса и сијалица. Све је раздрагано и весело – ученици, наставно и ненаставно особље. Циљ тематске недеље ,,Празничне чаролије” је да путем разних активности код ученика развијамо  сарадњу, одговоран однос према здрављу и околини, естетичку компетенцију и предузетништво.

Ученици су истраживали прослављање празника у прошлости и описивали како их прослављају у својој породици. Психолог школе Јелена Николић и учитељица Јелена Вуковић одржале су са ученицима радионицу осликавања тегли. Одржане су и две радионице под називом ,,Празнична кухиња” са ученицима и родитељима Маријом Тијанић и Снежаном Милетић. Уз лепо дружење родитеља, учитеља и деце, показали су своју креативност и машту правећи новогодишње попсе, колачиће и украшавајући медењаке.

Ученици су се вредно и радосно припремали за новогодишњу продајну изложбу. Направили су мноштво украса комбиновањем различитих материјала из свакодневног живота са ликовним материјалима. Продајна изложба је била посећена и испуњена дечијим гласовима, а радост и задовољство нису изостали.

Актив учитеља:

Марко Јеремић